Skore : Soccer, Gambrinus liga

Skore Live Soccer Scores, Livescore


 

10:24 (GMT+1)

23 November 2014

15:45
Viktoria Plzen
v
Bohemians 1905
18:00
Slavia Prague
v
Hradec Kralove
13:30
Slovan Varnsdorf
v
FK MAS Taborsko
13:30
Znojmo
v
Usti nad Labem
19:00
Slovan Bratislava
v
Myjava
14:30
Crystal Palace
v
Liverpool
17:00
Hull City
v
Tottenham Hotspur
12:30
Torino
v
Sassuolo
15:00
Cesena
v
Sampdoria
15:00
Hellas Verona
v
Fiorentina
15:00
Parma
v
Empoli
15:00
SSC Napoli
v
Cagliari
15:00
Udinese
v
ChievoVerona
20:45
AC Milan
v
Inter
18:00
Catania
v
Latina
11:00
Feralpisalò
v
Monza
14:30
Sassari Torres
v
Sudtirol
16:00
Arezzo
v
Real Vicenza
18:00
Giana Erminio
v
Mantova
12:30
L'Aquila
v
Savona
14:30
Pistoiese
v
Pontedera
16:00
Pro Piacenza
v
Ascoli Picchio FC 1898
18:00
Pisa
v
Carrarese
12:30
Melfi
v
Casertana
14:30
Benevento
v
Lecce
14:30
Vigor Lamezia
v
Lupa Roma
16:00
Foggia
v
Matera
18:00
Martina
v
Messina
12:00
Rayo Vallecano
v
Celta Vigo
17:00
Levante
v
Valencia
19:00
Elche
v
Cordoba
21:00
Villarreal
v
Getafe
12:00
Valladolid
v
Las Palmas
17:00
Girona
v
Recreativo Huelva
17:00
Mirandes
v
Leganes
18:15
Real Betis
v
Alaves
19:00
Albacete
v
Osasuna
21:00
Alcorcon
v
Lugo
15:30
Hamburger SV
v
Werder Bremen
17:30
VfB Stuttgart
v
Augsburg
13:30
Karlsruhe
v
Aue
13:30
Nurnberg
v
Ingolstadt
13:30
RasenBallsport Leipzig
v
St. Pauli
14:00
Mainz 05 II
v
Hallescher FC
13:00
Werder Bremen II
v
Braunschweig II
13:45
ETSV Weiche Flensburg
v
Hannover II
14:00
Cloppenburg
v
FT Braunschweig
14:00
Eintracht Norderstedt
v
Hamburger SV II
14:00
FC Hansa Lueneburg
v
BSV Rehden
14:00
Goslarer SC
v
Meppen
14:00
Oldenburg
v
Neumunster
13:30
Berliner AK 07
v
FC Viktoria 1889 Berlin
14:00
Nantes
v
Saint Etienne
17:00
Montpellier
v
Toulouse
21:00
Marseille
v
Bordeaux
12:30
FC Groningen
v
PSV Eindhoven
14:30
Heracles
v
ADO Den Haag
14:30
PEC Zwolle
v
FC Twente
16:45
FC Utrecht
v
Cambuur
14:30
Sparta Rotterdam
v
FC Oss
14:30
Oostende
v
Standard Liege
18:00
Genk
v
KV Mechelen
20:00
Kortrijk
v
Zulte-Waregem
15:00
Mons
v
Antwerp
16:00
Leixoes
v
Sporting CP B
16:00
Tondela
v
Farense
16:00
Viseu
v
Santa Clara
15:00
Vieira
v
Freamunde
15:00
Vizela
v
Operario
16:00
Feirense
v
Chaves
16:00
Gil Vicente
v
Varzim
16:00
Nacional
v
Ribeirao
16:00
P.Ferreira
v
Atletico Riachense
16:00
Penafiel
v
Aves
16:00
Santa Maria FC
v
CCD Santa Eulalia
18:00
Oriental
v
Vitoria de Setubal
20:15
Vitoria de Guimaraes
v
Braga
13:45
Partick Thistle
v
Aberdeen
15:45
Oman
v
Qatar
19:00
Saudi Arabia
v
U.A.E.
14:00
OB
v
FC Nordsjaelland
17:00
Broendby IF
v
SoenderjyskE
19:00
FC Midtjylland
v
AaB
15:00
Fredericia
v
Skive
15:00
Vendsyssel FF
v
AB
15:00
Viborg
v
Broenshoej
15:30
AGF
v
Lyngby
19:00
Brann
v
Mjondalen

Norway – Cup

13:15
Molde
v
Odd Ballklubb
16:30
Sturm Graz
v
Salzburg
13:45
Basel
v
Aarau
13:45
St.Gallen
v
FC Vaduz
16:00
Thun
v
Young Boys
15:00
Le Mont LS
v
Wil
15:00
Winterthur
v
Lausanne
12:30
Genclerbirligi
v
Karabukspor
12:30
Konyaspor
v
Gaziantepspor
15:00
Eskisehirspor
v
Erciyesspor
18:00
Besiktas
v
Kasimpasa
12:30
Elazigspor
v
Altinordu
12:30
Gaziantep BB
v
Manisaspor
12:30
Sanliurfaspor
v
Adana Demirspor
14:00
Adanaspor
v
Giresunspor
14:00
MP Antalyaspor
v
Denizlispor
17:30
Orduspor
v
Samsunspor
14:00
Port Talbot
v
Carmarthen
17:00
Nea Salamis
v
Ermis Aradippou
16:00
CS Fola Esch
v
UN Kaerjeng 97
16:00
FC Differdange 03
v
FC Victoria Rosport
16:00
FC Jeunesse Canach
v
F91 Dudelange
16:00
FC Wiltz 71
v
CS Grevenmacher
16:00
US Hostert
v
FC Etzella Ettelbruck
16:00
US Mondorf les Bains
v
AS Jeunesse Esch
16:00
US Rumelange
v
FC Progres Niedercorn
11:30
Dinamo Moscow
v
Terek Grozny
14:00
Arsenal Tula
v
Amkar
16:30
Spartak Moscow
v
Mordovya
13:00
Met. Donetsk
v
Volyn
16:00
Vorskla
v
Zorya
18:30
Met. Zaporizhzhia
v
Dynamo Kyiv
15:30
Lechia Gdansk
v
Jagiellonia Bialystok
18:00
Piast Gliwice
v
Lech Poznan
11:30
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
v
Chrobry Glogow
12:15
Chojniczanka Chojnice
v
Pogon Siedlce
12:30
Miedz Legnica
v
Olimpia Grudziadz
12:00
Puszcza Niepolomice
v
Kotwica Kolobrzeg
13:00
Rakow Czestochowa
v
Energetyk ROW Rybnik
16:00
Stal Mielec
v
Zagłębie Sosnowiec
15:00
NK Lokomotiva
v
Slaven
17:00
RNK Split
v
NK Zagreb
13:00
Cukaricki
v
Jagodina
13:00
OFK Beograd
v
Mladost L
17:00
Partizan Beograd
v
Napredak
16:00
Radomlje
v
NK Krka
16:30
Videoton FC
v
Ferencvaros
18:30
Gyori ETO
v
Debrecen
14:30
Pandurii
v
Botosani
17:00
CFR Cluj
v
CSMS Iasi
19:30
Petrolul Ploiesti
v
Tirgu Mures
12:15
Botev Plovdiv
v
Levski Sofia
16:30
Beroe
v
Slavia Sofia
12:00
Belshina Bobruisk
v
Dnepr Mogilev
12:00
Dinamo Brest
v
Neman Grodno
12:00
FK Slutsk
v
FC Minsk
11:00
Banga Gargzdai
v
Siauliai
15:00
Klaipedos Granitas
v
Zalgiris Vilnius
12:00
Dinamo-Auto
v
Dacia Chisinau
12:00
FC Academia Chisinau
v
FC Veris
15:00
Zimbru
v
Tiraspol
13:00
Slavija Sarajevo
v
Drina Zvornik
13:00
Sloboda Tuzla
v
FK Sarajevo
13:00
Vitez
v
Travnik
13:00
Zeljeznicar
v
Celik Zenica
13:00
FK Sileks
v
Shkendija 79
13:00
Fk Metalurg Skopje
v
FK Turnovo
13:00
Teteks
v
Pelister
18:45
Bnei Sachnin
v
Beitar Jerusalem
Sunday, 23 November 2014
21:00
Belgrano
v
Tigre
21:00
Estudiantes
v
Defensa y Justicia
23:10
Boca Juniors
v
Independiente
Monday, 24 November 2014
1:30
Racing Club
v
River Plate
Sunday, 23 November 2014
21:00
Colon
v
Ferro Carril Oeste
21:00
Huracan
v
Union
23:00
Sportivo Belgrano
v
Atletico Tucuman
Monday, 24 November 2014
0:00
Patronato de Parana
v
Deportivo Santamarina
20:00
Cruzeiro
v
Goias
20:00
Figueirense
v
Vitoria
20:00
Flamengo
v
Criciuma
20:00
Santos FC
v
Sao Paulo
20:00
Sport
v
Fluminense
22:30
Chapecoense AF
v
Botafogo RJ
22:30
Corinthians
v
Gremio
22:30
Coritiba
v
Palmeiras
Sunday, 23 November 2014
20:00
Nacional Potosi
v
Club Petrolero
20:00
Universitario de Pando
v
The Strongest
21:00
Bolivar
v
Universitario
Monday, 24 November 2014
0:00
Blooming
v
Oriente Petrolero
20:00
Cobresal
v
O'Higgins
20:00
Palestino
v
Union La Calera
20:00
Universidad Catolica
v
Colo Colo
22:30
Audax Italiano
v
Universidad de Concepcion
Sunday, 23 November 2014
23:00
Deportivo Cali
v
Tolima
Monday, 24 November 2014
1:00
Independiente Medellin
v
Aguilas Pereira
16:00
Dep. Quito
v
Dep. Cuenca
17:30
LDU de Quito
v
Barcelona SC
18:30
Universidad Catolica
v
Manta
20:00
Liga de Loja
v
Olmedo
20:00
Mushuc Runa
v
El Nacional
23:00
Emelec
v
Independiente del Valle
22:00
3 de Febrero
v
Deportivo Capiata
23:00
12 de Octubre
v
Libertad
Sunday, 23 November 2014
17:00
Sporting Cristal
v
U.Comercio
19:15
Leon de Huanuco
v
Universitario de Deportes
22:00
Alianza Lima
v
CD UT Cajamarca
Monday, 24 November 2014
0:15
Juan Aurich
v
Universidad San Martin

Peru – Cup

21:00
Cariocos de Majes
v
Union Fuerza Minera
21:00
Sport Loreto
v
Aurora Chancayllo
21:00
Sporting Cristal Tumbes
v
Defensor La Bocana
21:00
Union Pichanaki
v
Sport Aguila
13:30
Racing
v
River Plate
20:30
Rampla Juniors
v
Tacuarembo FC
21:00
Fenix
v
Club Atletico Penarol
21:00
Deportivo Lara
v
Tachira
21:30
Estudiantes Merida
v
Zulia
21:30
Metropolitanos FC
v
Deportivo Anzoategui
21:30
Mineros De Guayana
v
Carabobo FC
21:30
Trujillanos FC
v
Tucanes FC
22:30
Aragua FC
v
Deportivo Petare
22:30
Caracas
v
Atletico Venezuela
23:30
Zamora FC
v
Llaneros Guanare
19:00
Pumas
v
Monterrey
19:30
New York Red Bulls
v
New England Rev.
23:00
L.A. Galaxy
v
Seattle Sounders FC
18:00
C.S. Cartagines
v
Belen Siglo XXI
21:00
Limon
v
LD Alajuelense
Sunday, 23 November 2014
18:00
CD Suchitepequez
v
Halcones FC
18:00
Deportivo Malacateco
v
Coatepeque
18:15
Antigua Guatemala
v
Guastatoya
Monday, 24 November 2014
1:00
Club Xelaju
v
Deportivo Petapa
23:00
CD Motagua
v
Platense FC
10:45
Malaysia
v
Myanmar
13:00
Singapore
v
Thailand
14:30
Mumbai City FC
v
Chennaiyin FC
12:15
FK Karabakh
v
AZAL PFC Baku
14:15
FK Qabala
v
Simurq
11:30
Gostaresh Foolad FC
v
Rah Ahan
15:30
Esteghlal
v
Persepolis
F
T
Central Coast Mariners
0 - 2
Adelaide United
13:30
Petrojet
v
El Geish
16:00
El Raja Marsa Matruh
v
El Zamalek
19:00
Al Ahly
v
Al Nasr
14:00
FAR Rabat
v
KAC Kenitra
16:00
Chabab Atlas Khenifra
v
FUS Rabat
16:00
Raja Casablanca
v
MAS Fes
19:30
RSB Berkane
v
KACM
14:30
Bloemfontein Celtic
v
Chippa United
14:30
SuperSport United
v
Orlando Pirates