Skore : Soccer

Skore Live Soccer Scores, Livescore


 

01:57 (GMT+2)

22 October 2018

F
T
MFK Chrudim
2 - 0
Mlada Boleslav
F
T
Slavicin
3 - 9
Zlin
F
T
Sokolov
1 - 2
Banik Ostrava
F
T
Nitra
2 - 1
Trencin
F
T
AFC Bournemouth
3 - 2
Blackburn Rovers
F
T
Blackpool
2 - 0
Queens Park Rangers
F
T
Burton Albion
2 - 1
Burnley
F
T
Millwall
1 - 3
Fulham
F
T
Oxford United
0 - 3
Manchester City
A
P
Preston North End
342 - 2
Middlesbrough
A
P
Wolverhampton Wanderers
130 - 0
Leicester City
F
T
Wycombe Wanderers
3 - 4
Norwich City
A
P
Manchester United
782 - 2
Derby County
F
T
West Bromwich Albion
0 - 3
Crystal Palace
F
T
Yeovil Town
1 - 1
Milton Keynes Dons
A
E
T
AFC Sudbury
3 - 2
Bognor Regis Town
F
T
Alfreton Town
3 - 0
Sutton Coldfield Town
F
T
Bamber Bridge
0 - 5
Cleethorpes Town
F
T
Blyth Spartans
1 - 0
Nantwich Town
F
T
Brackley Town
2 - 0
Nuneaton Borough FC
F
T
Brightlingsea Regent
2 - 1
Egham Town FC
F
T
Coalville Town
4 - 1
Buxton
A
E
T
Didcot Town
230 - 0
Hitchin Town
F
T
Grantham Town
0 - 2
St. Ives Town FC
F
T
Hungerford Town
1 - 1
Wantage Town
A
E
T
Needham Market
2 - 3
Metropolitan Police FC
A
E
T
Salisbury City
2 - 3
Weston Super Mare
A
E
T
Sholing
0 - 3
Slough Town
F
T
Swindon Supermarine
0 - 1
Chippenham Town
F
T
Warrington Town
2 - 0
Consett AFC
F
T
Aldershot Town
0 - 1
Maidstone
F
T
Barnet
2 - 2
Havant and Waterlooville
F
T
Barrow
1 - 2
Gateshead FC
F
T
Braintree Town
1 - 5
Leyton Orient
F
T
Chesterfield
1 - 3
Maidenhead United
F
T
Eastleigh
1 - 0
Boreham Wood
F
T
Ebbsfleet United
1 - 2
Bromley
F
T
FC Halifax Town
0 - 0
AFC Fylde
F
T
Harrogate
0 - 0
Wrexham
F
T
Salford City
3 - 0
Hartlepool United
F
T
Solihull Moors
2 - 0
Dagenham & Redbridge
F
T
Sutton United
2 - 2
Dover
F
T
Crewe Alexandra
1 - 4
Manchester City Academy
A
P
Bradford City
651 - 1
Everton Academy
F
T
Newport County
3 - 0
Chelsea Academy
F
T
Exeter City
2 - 0
West Ham United Academy
F
T
Inter
2 - 1
Fiorentina
F
T
Brescia
2 - 1
Palermo
F
T
Cittadella
0 - 1
Benevento
F
T
Hellas Verona
2 - 1
Spezia
F
T
Livorno
0 - 3
Lecce
F
T
Perugia
0 - 1
Carpi
F
T
Pescara
2 - 1
Crotone
F
T
Salernitana
1 - 1
Ascoli Calcio 1898 FC
F
T
Pisa
0 - 0
Arezzo
F
T
Siracusa Calcio
3 - 1
Paganese
F
T
Bisceglie
2 - 1
Casertana
F
T
Catanzaro
2 - 0
Vibonese
F
T
Juve Stabia
4 - 0
Potenza
F
T
Monopoli
0 - 1
Rende
F
T
Trapani
3 - 0
Sicula Leonzio
F
T
Virtus Francavilla
2 - 1
Rieti
P
o
s
t
Viterbese
v
Reggina
F
T
Espanyol
1 - 0
Eibar
F
T
Real Sociedad
2 - 2
Rayo Vallecano
F
T
Atletico Madrid
3 - 0
SD Huesca
F
T
Werder Bremen
3 - 1
Hertha Berlin
F
T
Bayern Munich
1 - 1
Augsburg
F
T
Freiburg
1 - 0
Schalke 04
F
T
Hannover 96
1 - 3
Hoffenheim
F
T
Bochum
0 - 1
Dynamo Dresden
F
T
Darmstadt
1 - 2
Arminia Bielefeld
F
T
FC Cologne
2 - 1
Ingolstadt
F
T
Union Berlin
2 - 0
Holstein Kiel
F
T
Eintracht Braunschweig
1 - 4
Kaiserslautern
F
T
Hansa Rostock
1 - 4
Preussen Muenster
F
T
Sportfreunde Lotte
2 - 0
Carl Zeiss Jena
F
T
Wehen
2 - 0
Sonnenhof Grossaspach
F
T
Wuerzburger Kickers
2 - 1
Meppen
F
T
SV Straelen
2 - 2
Lippstadt
F
T
Borussia Dortmund II
3 - 0
FC Koeln II
F
T
SC Verl
0 - 2
Bonner SC
F
T
Oberhausen
1 - 1
SV Roedinghausen
F
T
SC Wiedenbrueck
1 - 2
Fortuna Duesseldorf II
F
T
Viktoria Koeln 1904
2 - 1
FC Kaan-Marienborn 07
F
T
Monaco
0 - 1
Angers
F
T
Nantes
1 - 2
Nice
F
T
Toulouse
2 - 3
Saint-Etienne
F
T
AFC
5 - 0
Telstar
F
T
RKC Waalwijk
2 - 0
NAC Breda
F
T
Almere City FC
1 - 0
FC Dordrecht
F
T
DVS 33
0 - 6
Roda JC Kerkrade
F
T
FC Den Bosch
1 - 2
Heracles
F
T
FC Volendam
1 - 2
Willem II
F
T
Go Ahead Eagles
2 - 0
FC Eindhoven
F
T
HSV ODIN '59
1 - 0
Lisse
F
T
Helmond Sport
0 - 5
Fortuna Sittard
F
T
Koninklijke HFC
4 - 0
Harkemase Boys
F
T
Noordwijk
3 - 2
Sparta Rotterdam
A
E
T
Rijnsburgse Boys
451 - 1
TOP Oss
A
E
T
SVV Scheveningen
2 - 3
Cambuur
F
T
Spakenburg
3 - 0
DFS
A
E
T
VVSB
353 - 3
De Graafschap
F
T
Westlandia
0 - 3
VVV-Venlo
F
T
Kozakken Boys
3 - 1
ONS Sneek
A
E
T
Excelsior
2 - 3
NEC Nijmegen
F
T
Eupen
3 - 0
Tubize
F
T
Waasland-Beveren
1 - 2
KFC Mandel United
F
T
Harelbeke
0 - 1
Kortrijk
A
E
T
Hibernian
560 - 0
Aberdeen
F
T
Ledoeje-Smoerum Fodbold
1 - 2
Hobro
A
E
T
Kolding IF
2 - 1
Randers FC
F
T
Mjoendalen
2 - 0
Aalesund
F
T
Oerebro
0 - 0
Sirius
F
T
Halmstads BK
2 - 1
Landskrona BoIS
F
T
SV Leobendorf
1 - 2
Altach
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
1 - 3
Austria Lustenau
F
T
Wolfsberger AC
4 - 0
SK Austria Klagenfurt
A
E
T
Deutschlandsberger SC
3 - 4
Wiener Neustadt
F
T
Hartberg
3 - 0
Wattens
F
T
Voecklamarkt
0 - 1
Ried
F
T
SV Horn
0 - 2
SV Lafnitz
A
E
T
Grazer AK
420 - 0
Vorwaerts Steyr
F
T
Grasshopper
0 - 2
Thun
F
T
Aarau
3 - 1
Schaffhausen
F
T
Chiasso
0 - 1
FC Rapperswil-Jona
F
T
Servette
1 - 1
Kriens
F
T
Atromitos
1 - 2
PAS Giannina
F
T
NFC Volos
5 - 1
Apollon Larissa
F
T
OF Ierapetra
0 - 2
Kissamikos FC
F
T
Apollon Paralimniou
1 - 1
Trikala
F
T
Asteras Tripolis
2 - 1
Apollon Smirnis

Turkey – Cup

A
E
T
1461 Trabzon
542 - 2
Tuzlaspor
F
T
24 Erzincanspor
2 - 1
Gazisehir Gaziantep FK
F
T
Erzin Belediyespor
1 - 4
Umraniyespor
F
T
Diyarbekir Spor AS
1 - 0
Samsunspor
F
T
Yeni Altindag Belediyespor
3 - 0
Manisaspor
F
T
Bozuyukspor
0 - 1
Denizlispor
F
T
Kirklarelispor
4 - 1
Usakspor
F
T
Maltepespor
1 - 2
Menemen Belediyespor
F
T
Manisa Buyuksehir Belediyespor
1 - 2
Keciorengucu
F
T
Nazilli Belediyespor
5 - 0
Tokatspor
F
T
Pendikspor
2 - 1
Altinordu
F
T
Tire 1922 Spor
0 - 1
Sivas Belediye Spor
F
T
Erzurum BB
1 - 0
Ankara Demirspor
F
T
Adana Demirspor
2 - 1
Yeni Orduspor
F
T
Dundalk
3 - 2
Derry City
F
T
Cambrian and Clydach
3 - 1
Aberystwyth Town
F
T
Cardiff MU
3 - 1
Carmarthen Town
F
T
Haverfordwest County
6 - 2
Goytre Utd
F
T
Newtown AFC
1 - 0
Penybont
F
T
Ards
0 - 2
Glenavon
F
T
Coleraine
2 - 2
Ballymena United
F
T
Dungannon Swifts
3 - 2
Crusaders

Russia – Cup

F
T
Dinamo Barnaul
0 - 2
FC Orenburg
F
T
Neftekhimik
2 - 3
Ural

Poland – Cup

A
E
T
LKS Lodz
0 - 1
Lech Poznan
F
T
Slask Swietochlowice
0 - 3
Arka Gdynia
F
T
Gryf Wejherowo
1 - 3
Stomil Olsztyn
F
T
Siarka Tarnobrzeg
1 - 4
Wisla Plock
F
T
Polonia Glubczyce
0 - 8
Chrobry Glogow
F
T
Chojniczanka Chojnice
0 - 1
Legia Warszawa
F
T
Pogon Siedlce
2 - 1
Stal Mielec
F
T
Ruch Chorzow
1 - 5
Odra Opole
A
E
T
Wisla Krakow
451 - 1
Lechia Gdansk

Romania – Cup

F
T
Voluntari
2 - 1
Botosani
F
T
Csikszereda
2 - 1
Energeticianul
F
T
Metalul Resita
0 - 2
FC U Craiova 1948 SA
A
E
T
ASU Poli Timisoara
241 - 1
Sepsi
F
T
Dacia Unirea Braila
1 - 3
Dinamo Bucuresti
F
T
Atletik Kuklen
0 - 6
Levski Sofia
A
E
T
Botev Galabovo
890 - 0
Vitosha Bistritsa
F
T
Dobrudzha Dobrich
0 - 1
PFC Lokomotiv Sofia 1929
F
T
Hebar
1 - 6
Beroe
F
T
Kariana Erden
0 - 1
Septemvri Sofia
F
T
Pomorie
0 - 1
Lokomotiv Plovdiv
F
T
Strumska Slava
2 - 1
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
F
T
Litex Lovech
0 - 2
Etar
F
T
Montana
0 - 2
PFC CSKA-Sofia
F
T
Atlantas Klaipeda
1 - 1
FK Palanga

Estonia – Cup

F
T
Levadia
2 - 1
Flora Tallinn
F
T
Paide Linnameeskond
2 - 1
Tallinna JK Legion
F
T
Trans
8 - 0
Jogeva SK Noorus 96
F
T
Tabasalu JK Charma
6 - 1
FC Zenit Tallinn
Monday, 24 September 2018
F
T
Aldosivi
2 - 0
Belgrano
Tuesday, 25 September 2018
F
T
Racing Club
1 - 0
Union
F
T
Ferro Carril Oeste
2 - 1
Atletico Rafaela
F
T
Chapecoense AF
1 - 2
Fluminense
F
T
Vasco da Gama
2 - 1
Bahia
F
T
Envigado
1 - 1
America de Cali
F
T
Tecnico Universitario
4 - 5
Universidad Catolica
F
T
Comerciantes Unidos
3 - 2
Sport Boys

China – Cup

F
T
Shandong Luneng
3 - 0
Dalian Yifang
F
T
Ajman
1 - 5
Al-Jazira
F
T
Al-Wasl
2 - 1
Emirates Club