Skore : Soccer

Skore Live Soccer Scores, Livescore


 

01:03 (GMT+2)

22 October 2018

F
T
Loko Vltavin
1 - 2
Teplice
F
T
Olympia Radotin
0 - 5
Slovacko
F
T
Pribram
4 - 1
FC Vlasim
F
T
Sigma Olomouc
7 - 0
Trinec
F
T
FC Zbrojovka Brno
0 - 1
Slovan Liberec
F
T
Slavia Prague
2 - 0
Usti nad Labem
F
T
Arsenal
3 - 1
Brentford
F
T
Liverpool
1 - 2
Chelsea
F
T
Nottingham Forest
3 - 2
Stoke City
F
T
West Ham United
8 - 0
Macclesfield Town
A
P
Tottenham Hotspur
422 - 2
Watford
F
T
Lewes
2 - 1
Kings Langley FC
A
E
T
Truro City
3 - 4
Hereford
F
T
Udinese
1 - 2
Lazio
F
T
Atalanta
0 - 0
Torino
F
T
Cagliari
0 - 0
Sampdoria
F
T
Genoa
2 - 0
Chievo Verona
F
T
Juventus
2 - 0
Bologna
F
T
Roma
4 - 0
Frosinone
F
T
SSC Napoli
3 - 0
Parma Calcio 1913
F
T
Cremonese
2 - 0
Cosenza
F
T
Foggia
2 - 1
Calcio Padova
F
T
Pro Piacenza
3 - 3
Pistoiese
F
T
ASDC Gozzano
3 - 4
Piacenza
F
T
Pontedera
2 - 1
Albissola
P
o
s
t
Virtus Entella
v
Olbia
F
T
Fermana
1 - 0
Giana Erminio
F
T
Gubbio
0 - 0
AlbinoLeffe
F
T
Imolese Calcio
1 - 1
Teramo
F
T
L.R. Vicenza Virtus
1 - 1
Rimini
F
T
Monza
1 - 0
Renate
F
T
Pordenone Calcio
1 - 0
Virtus Verona
F
T
Sudtirol
0 - 0
Alma Juventus Fano
F
T
Triestina
3 - 0
Ravenna
F
T
Sambenedettese
1 - 1
Vis Pesaro
F
T
Athletic Bilbao
0 - 3
Villarreal
F
T
Leganes
2 - 1
Barcelona
F
T
Sevilla
3 - 0
Real Madrid
F
T
Valencia
1 - 1
Celta Vigo
F
T
Fortuna Duesseldorf
1 - 2
Bayer Leverkusen
F
T
Borussia Dortmund
7 - 0
Nuernberg
F
T
Borussia Moenchengladbach
3 - 1
Eintracht Frankfurt
F
T
Mainz 05
0 - 0
Wolfsburg
F
T
RasenBallsport Leipzig
2 - 0
VfB Stuttgart
F
T
Erzgebirge Aue
0 - 2
Sandhausen
F
T
Jahn Regensburg
2 - 1
FC Heidenheim
F
T
Magdeburg
3 - 3
Duisburg
F
T
St. Pauli
2 - 1
Paderborn
F
T
Aalen
1 - 3
Karlsruher SC
F
T
KFC Uerdingen
1 - 2
FSV Zwickau
F
T
Osnabrueck
1 - 0
Fortuna Koeln
F
T
Unterhaching
1 - 1
1860 Muenchen
F
T
Borussia Moenchengladbach II
1 - 0
RW Essen
F
T
Alemannia Aachen
5 - 1
TV Herkenrath
F
T
Wattenscheid
0 - 2
Wuppertal
F
T
Amiens
2 - 1
Rennes
F
T
Bordeaux
1 - 0
Lille
F
T
Caen
2 - 2
Montpellier
F
T
Dijon
0 - 3
Lyon
F
T
Marseille
3 - 2
Strasbourg
F
T
Nimes
0 - 0
Guingamp
F
T
Paris Saint Germain
4 - 1
Reims
F
T
OJC Rosmalen
0 - 6
ADO Den Haag
F
T
Excelsior Maassluis
0 - 4
PSV Eindhoven
A
E
T
DOVO
452 - 2
SV Urk
F
T
Eemdijk
1 - 4
ASWH
F
T
Groene Ster
2 - 1
TEC
A
E
T
Katwijk
0 - 1
SC Heerenveen
F
T
RKAV Volendam
1 - 2
Vitesse
F
T
Staphorst
0 - 1
PEC Zwolle
F
T
HVV Te Werve
0 - 7
Ajax
F
T
Cercle Brugge
1 - 2
KFCO Beerschot-Wilrijk
F
T
Genk
4 - 0
Lommel
F
T
Olympic Charleroi
2 - 5
Lokeren
F
T
Virton
2 - 4
Gent
F
T
Deinze
2 - 0
Club Brugge
F
T
Dessel
0 - 3
Royal Excel Mouscron
F
T
Eendracht Aalst
0 - 2
Sporting Charleroi
F
T
Hoogstraten
1 - 3
Oostende
F
T
KSK Heist
1 - 2
Zulte-Waregem
F
T
St.Truiden
3 - 0
KFC Duffel
F
T
Standard Liege
1 - 2
Royal Knokke FC
F
T
KV Mechelen
3 - 1
Royal Antwerp
F
T
Hearts
4 - 2
Motherwell
F
T
Rangers
4 - 0
Ayr United
F
T
St.Johnstone
0 - 1
Celtic
F
T
Barcelona
3 - 0
BIIK Kazygurt
F
T
Broendby
1 - 0
Juventus
F
T
Linkoepings FC
4 - 0
WFC Zhytlobud 1 Kharkiv
F
T
Sparta Prague
1 - 2
Ajax
F
T
VfL Wolfsburg
2 - 0
Thor/KA
F
T
Bayern Munich
4 - 0
ZFK Spartak Subotica
F
T
FC Rosengaard
2 - 0
VDV Ryazan
F
T
Fortuna Hjoerring
0 - 2
Fiorentina
F
T
Manchester City
0 - 2
Atletico Madrid
F
T
Chelsea Ladies
6 - 0
SFK 2000 Sarajevo
F
T
Hundested IK
0 - 3
Vendsyssel FF
A
E
T
B 1908
2 - 4
Marienlyst
A
E
T
Dalum
1 - 2
FC Midtjylland
F
T
Jammerbugt FC
0 - 1
Esbjerg fB
F
T
Naestved
1 - 0
Silkeborg
F
T
Aarhus Fremad
1 - 5
AGF
F
T
FC Roskilde
0 - 5
AaB
F
T
Fredericia
0 - 2
SoenderjyskE
F
T
HB Koege
0 - 4
FC Nordsjaelland

Norway – Cup

F
T
Start
2 - 1
Bodoe/Glimt
F
T
Rosenborg
2 - 0
Vaalerenga
F
T
GIF Sundsvall
1 - 1
Djurgaarden
F
T
Hammarby
0 - 1
Elfsborg
F
T
IFK Norrkoeping
3 - 1
Malmoe FF
F
T
Oestersunds FK
3 - 1
Brommapojkarna
F
T
Trelleborgs FF
0 - 1
Dalkurd FF
F
T
FC Inter
2 - 0
FC Lahti
F
T
Ilves
1 - 2
HJK
F
T
FC Stadlau
0 - 4
Kapfenberger SV
A
E
T
Mattersburg
451 - 1
Rapid Wien
F
T
ATSV Stadl Paura
0 - 8
LASK
F
T
Pinzgau Saalfelden
0 - 5
SKN St. Poelten
F
T
SC Neusiedl am See 1919
1 - 3
FC Wacker Innsbruck
F
T
Schwaz
0 - 6
Salzburg
F
T
Austria Wien
2 - 0
Sturm Graz
F
T
Basel
2 - 1
Luzern
F
T
Xamax
2 - 1
Lugano
F
T
Young Boys
2 - 0
St. Gallen
F
T
Wil
0 - 0
FC Vaduz
F
T
Winterthur
2 - 1
Lausanne
F
T
Aittitos Spaton
1 - 1
Ergotelis
F
T
PAOK Thessaloniki FC
1 - 1
Aris Thessaloniki FC
F
T
Xanthi
0 - 0
OFI Crete
F
T
Niki Volou
0 - 1
AOK Kerkyra

Turkey – Cup

F
T
Yeni Amasyaspor
2 - 5
Konyaspor
F
T
Erbaaspor
1 - 0
Eskisehirspor
A
E
T
Gaziantepspor
0 - 1
Dersim 62 Spor
F
T
Gumushanespor
1 - 0
Silivrispor
F
T
Hatayspor
2 - 1
Erokspor
A
E
T
Van Buyuksehir Belediyespor
4 - 2
Hacettepe Spor Kulubu
F
T
Kilis Belediyespor
1 - 4
Osmanlispor FK
F
T
Anadolu Selcukspor
0 - 2
Fatih Karagumruk
F
T
Bartinspor
1 - 2
Sariyer
F
T
Karabukspor
3 - 0
Korfez SK
F
T
Karaman Belediyespor
1 - 3
Etimesgut Belediyespor
F
T
Kirsehir Belediyespor
2 - 3
Altay
F
T
Zonguldak Komurspor
4 - 1
Bayrampasa
F
T
Bandirmaspor
3 - 0
Gaziosmanpasa
A
E
T
Bucak Belediye Oguzhanspor
452 - 2
Bugsasspor
F
T
Cengelkoy Futbol Yatirimlari
2 - 1
Sakaryaspor
F
T
Darica Genclerbirligi
2 - 1
Inegolspor
F
T
Elazigspor
0 - 4
Batman Petrolspor
F
T
Istanbulspor
3 - 1
Anadolu Bagcilar Spor
A
E
T
Sile Yildizspor
3 - 2
Adanaspor
F
T
Afjet Afyonspor
2 - 1
Siirt Il Ozel Idaresispor
F
T
Fethiyespor
2 - 0
Sancaktepe Belediyespor
F
T
Ankaragucu
2 - 1
Serik Belediyespor
F
T
Boluspor
4 - 1
Payasspor
F
T
Kahramanmarasspor
2 - 0
Kemerspor 2003
F
T
Sanliurfaspor
0 - 1
Yomraspor
F
T
Rizespor
2 - 0
Tarsus
F
T
CS Fola Esch
1 - 2
F91 Dudelange
F
T
FC Chita
0 - 3
Irtysh

Russia – Cup

F
T
Sakhalin
1 - 2
Arsenal Tula
A
E
T
SKA-Khabarovsk
243 - 3
FK Akhmat
F
T
Syzran-2003
0 - 4
FC Rostov
F
T
Luki-Energiya
1 - 2
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
FC Volgar
0 - 4
Zenit St. Petersburg
F
T
Chernomorets Novorossiysk
0 - 1
Spartak Moscow
F
T
Chayka
1 - 2
Anzhi Makhachkala
A
E
T
Khimki
0 - 1
Rubin Kazan
A
E
T
Nizhny Novgorod
530 - 0
FC Ufa
F
T
Torpedo Moscow
0 - 1
Dinamo Moscow
A
E
T
Baltika
2 - 3
Lokomotiv Moscow
F
T
Mariupol
0 - 2
Dynamo Kyiv

Poland – Cup

F
T
Olimpia Elblag
0 - 3
Slask Wroclaw
F
T
Resovia
2 - 0
Warta Poznan
F
T
Elana Torun
1 - 3
Bytovia Bytow
F
T
Starogard Gdanski
1 - 0
Gornik Leczna
A
E
T
Baltyk Koszalin
1 - 3
Rozwoj Katowice
F
T
GKS Drwinia
0 - 1
Wisla Pulawy
F
T
Huragan Morag
3 - 2
Zaglebie Lubin
F
T
KS Legionovia Legionowo
2 - 1
GKS Tychy 71
F
T
Lechia Dzierzoniow
0 - 1
Jagiellonia Bialystok
F
T
Paradyz
0 - 7
Puszcza Niepolomice
F
T
Polonia Sroda
4 - 3
Radomiak Radom
F
T
ROW Rybnik 1964
1 - 3
Cracovia
F
T
Tur Bielsk Podlaski
1 - 4
Termalica Nieciecza
F
T
UKP Zielona Gora
0 - 1
Wigry Suwalki
F
T
GKS Jastrzebie
1 - 2
Piast Gliwice
F
T
MKS Kluczbork
0 - 2
Podbeskidzie Bielsko-Biala
F
T
Sandecja Nowy Sacz
0 - 3
Miedz Legnica
A
E
T
GKS Belchatow
651 - 1
Garbarnia
A
E
T
GKS Katowice
431 - 1
Pogon Szczecin
F
T
Napredak
0 - 3
FK Crvena Zvezda
F
T
NK Krsko
0 - 4
Domzale
F
T
Vidi FC
3 - 1
Mezokovesd SE

Romania – Cup

A
E
T
UTA Batrana Doamna
353 - 3
Politehnica Iasi
F
T
FC Academica Clinceni
0 - 2
Hermannstadt
F
T
Olt Slatina
0 - 2
Dunarea Calarasi
F
T
Progresul Spartac
0 - 1
Universitatea Cluj
F
T
Sporting Liesti
0 - 3
CS Mioveni
F
T
Concordia Chiajna
0 - 2
FC Viitorul
F
T
Chindia Targoviste
0 - 1
CFR Cluj
F
T
Arda Kardzhali
0 - 1
Cherno More Varna
F
T
Nesebar
1 - 3
Ludogorets Razgrad
A
E
T
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
671 - 1
Dunav Ruse
F
T
Chernomorets Balchik
1 - 0
Botev Vratsa
F
T
CSKA 1948
1 - 4
Botev Plovdiv
F
T
FC Torpedo Minsk
0 - 3
BATE Borisov

Belarus – Cup

A
E
T
Shakhter Soligorsk
420 - 0
Dinamo Brest
F
T
Lietava Jonava
0 - 6
Zalgiris Vilnius
F
T
Suduva
0 - 0
Trakai FK

Estonia – Cup

A
E
T
Nomme JK Kalju
3 - 0
Tallinna Kalev
F
T
Viimsi MRJK B
0 - 3
Elva
F
T
FK Tuzla City
2 - 1
FK Krupa
F
T
FK Zvijezda 09
0 - 0
Radnik Bijeljina
F
T
GOSK Gabela
0 - 0
Celik Zenica
F
T
Zrinjski Mostar
1 - 0
FK Mladost Doboj Kakanj
F
T
FK Sarajevo
1 - 0
Siroki Brijeg
F
T
Zeljeznicar
0 - 0
Sloboda Tuzla
F
T
Belasica
1 - 0
Shkupi
F
T
FC Academy Pandev
0 - 2
Renova
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 0
FK Sileks
F
T
KF Shkendija
0 - 2
Pobeda
F
T
Makedonija GjP
3 - 0
Rabotnicki
F
T
Maccabi Haifa
1 - 2
Maccabi Tel Aviv
F
T
Nacional
2 - 0
San Lorenzo
F
T
Fortaleza
2 - 1
Sao Bento
F
T
Ponte Preta
0 - 1
Brasil de Pelotas
F
T
Academia Cantolao
1 - 1
Sport Huancayo
F
T
Universidad San Martin
1 - 3
Ayacucho FC
F
T
CD UT Cajamarca
2 - 1
Binacional
F
T
Metropolitanos FC
1 - 0
Zamora FC
F
T
Trujillanos FC
0 - 1
Deportivo Tachira
F
T
Aragua FC
0 - 1
Monagas SC
F
T
Deportivo Anzoategui
1 - 1
Atletico Venezuela
F
T
Portuguesa FC
2 - 1
Zulia
F
T
Necaxa
0 - 2
Leon
F
T
Pachuca
3 - 0
Cafetaleros de Tapachula
A
P
CF America
892 - 2
FC Juarez
F
T
Tijuana
1 - 2
Cruz Azul
F
T
CSD Municipal
3 - 1
Club Xelaju
F
T
Iztapa
2 - 0
Comunicaciones FC
F
T
Shonan Bellmare
0 - 0
Kawasaki Frontale
F
T
Kyoto Sanga FC
1 - 0
Avispa Fukuoka

Japan – Cup

F
T
Jubilo Iwata
4 - 2
Consadole Sapporo
A
E
T
Kashima Antlers
2 - 0
Sanfrecce Hiroshima
F
T
Albirex Niigata FC
3 - 2
Home United FC
F
T
Brunei DPMM
2 - 0
Balestier Khalsa FC

China – Cup

F
T
Guangzhou R&F F.C.
0 - 3
Beijing Guoan
F
T
Daegu FC
2 - 2
Gyeongnam FC
F
T
Gangwon FC
1 - 0
Suwon Bluewings
F
T
Sangju Sangmu
1 - 2
Pohang Steelers
F
T
Ulsan Hyundai
3 - 2
Jeju United
F
T
FC Seoul
1 - 1
Incheon United
F
T
Jeonbuk FC
1 - 0
Jeonnam Dragons
F
T
Qarabag FK
3 - 2
Zira
F
T
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
2 - 1
Shakhter Karagandy
F
T
Kaisar Kyzylorda
1 - 2
Kairat Almaty
F
T
Zhetysu Taldykorgan
1 - 1
Ordabasy Shymkent
F
T
Akzhaiyk Uralsk
0 - 1
Tobol Kostanay
F
T
Atyrau
0 - 1
FC Astana
F
T
Aktobe
2 - 0
Irtysh Pavlodar
F
T
Al Ittihad
2 - 2
Al-Wehda
F
T
APIA Leichhardt Tigers
0 - 2
Adelaide United
F
T
Bentleigh Greens
1 - 0
Heidelberg United
F
T
Kakamega Homeboyz
1 - 0
SoNy Sugar
F
T
AFC Leopards
0 - 4
Tusker FC
F
T
Mathare United
1 - 0
Posta Rangers
F
T
Zoo FC
1 - 0
Ulinzi Stars
F
T
Vihiga United
2 - 0
Gor Mahia
F
T
Nakumatt
1 - 1
Nzoia Sugar FC
F
T
Kariobangi Sharks
2 - 1
Wazito FC
F
T
Baroka FC
0 - 0
Free State Stars
F
T
Esperance
1 - 1
Stade Tunisien
C
a
n
c
Akwa United
v
Katsina United
C
a
n
c
Enugu Rangers
v
Sunshine Stars
C
a
n
c
Go Round
v
Kano Pillars
C
a
n
c
Ifeanyi Ubah United
v
Rivers United FC
C
a
n
c
Kwara United
v
Abia Warriors
C
a
n
c
Lobi Stars
v
Heartland Owerri
C
a
n
c
MFM FC
v
Enyimba
C
a
n
c
Niger Tornadoes
v
El Kanemi Warriors
C
a
n
c
Wikki Tourist
v
Nasarawa United
C
a
n
c
Yobe Desert Stars
v
Plateau United